Ходунки, туалетні стільці, милиці, тростини
Ходунки, туалетні стільці – найкраще рішення для хворих людей
Життя сповнене сюрпризів і часом не найприємніших, коли людина, внаслідок травм, перенесених операцій або похилого віку виявляється не в змозі пересуватися без сторонньої допомоги. Тоді потрібне спеціальне допоміжне та реабілітаційне обладнання. Купити ходунки,
туалетні стільці - це одна з перших порад, які дає, якщо хворий не в змозі самостійно дійти до туалетної кімнати або потрібно відновлювати рухливість, наприклад, розробляти пошкоджену кінцівку. Ціна на ходунки, туалетні стільці залежить від типу конструкції, репутації виробника, можливостей різних регулювань та наявності функцій.
Ходунки та їх типи
Ще нещодавно був єдиний тип ходунків – стаціонарних, у яких вся конструкція цілком переставляється перед собою. Сьогодні в магазинах України ходунки та туалетні стільці представлені широким асортиментом. Існує кілька різновидів ходунків:
• Стандартні – фіксовані, стаціонарні, що повністю переставляються при ходьбі.
• Крокуючі – ліві та праві ніжки переставляються вперед, тобто йдуть одночасно з людиною.
•
Універсальні – за допомогою регулятора переводяться з фіксованого в крокове положення. Тобто поєднують переваги перших двох типів, завдяки чому їх можна використовувати у стандартному варіанті на першому етапі реабілітації та у крокувальному – на остаточній стадії, коли людина впевненіше тримається на ногах.
• Дворівневі – рукоятки розташовані на першому низькому рівні для полегшення вставання з ліжка та на другому рівні – для ходьби.
• Пахвові – в яких вся вага припадає не на руки, а на область пахв. Такі вироби більше підходять для людей із укороченою кінцівкою, церебральним паралічем або після інсульту.
• З колесами на передніх ніжках – стандартний варіант фіксованих ходунків, з тією лише різницею, що замість гумових насадок на ніжках 2 коліщатка.
• Ролотори на 3-х або 4-х ніжках, оснащених колесам (передні поворотні), ручними гальмами, сидінням для відпочинку, кошиком для покупок, за допомогою яких можна пересуватися на тривалі відстані.
Основні критерії вибору ходунків
Завдяки широкому асортименту можна вибрати ходунки, туалетні стільці в залежності від індивідуальних параметрів (вага, зростання), фізичних можливостей, вимог та уподобань користувача.
При покупці слід звертати увагу на такі критерії:
1. Стан здоров'я та етап реабілітації – для людей з порушеною координацією руху та на початковій стадії відновлення найкращий варіант фіксованих ходунків (можна з пахвовими опорами), а з колесами – протипоказаний, оскільки високий ризик втрати контролю руху.
2. Місце використання – для вулиці краще ролатори.
3. Міцність – для людей великої комплекції обов'язково слід звернути увагу на максимально допустиме навантаження та вибирати моделі з посиленою рамою.
4. Регулювання висоти ніжок, що дозволяє підлаштовувати конструкції відповідно до зростання користувача.
5. Можливість складання – це спрощує зберігання та перевезення у транспорті.
6. Рукоятки – повинні бути рифленими та нековзними. Людям з артритом потрібні ширші рукоятки, що позбавить хворобливих відчуттів.
Особливості туалетних стільців
Коли хворій людині важко подолати відстань від ліжка до туалету, на допомогу прийде стілець-туалет, який можна поставити прямо поруч з ліжком. На вигляд це звичайний
стілець з тією лише різницею, що у сидіння вставлена ємність для справлення потреб. При виборі важливо звертати увагу на міцність та допустиме навантаження конструкції. Більшість моделей мають регулювання за висотою, що дуже зручно. У деяких туалетних стільцях передбачені відкидні підлокітники для зручності пересадження з ліжка на стілець. Зазвичай вироби оснащені антиковзаючими насадками на ніжках, але є варіанти з колесами та гальмами для зручності переміщення.
Придбати ходунки, туалетні стільці у Києві та інших містах України можна у спеціалізованих магазинах або замовити на сайті компанії.