Як правильно вибрати ходунки
Як правильно вибрати ходунки
Ходунки - це допоміжний засіб для людей похилого віку, а також тих, хто має якісь проблеми з опорно-руховим апаратом, або проходить реабілітацію після серйозних травм та операцій. Ходунки для дорослихявляють собою раму, висотою до пояса та шириною трохи більше тулуба, а також приблизно 30 см у глибину. Майже всі сучасні моделі мають регулювання за висотою, що дозволяє підлаштувати їх під зростання користувача. Дуже важливо, щоб висота була правильно налаштована - лікоть при ходьбі повинен знаходитися в злегка зігнутому положенні. Завдяки цьому кров зможе вільно циркулювати судинами. Крім стандартних ходунків, у продажу є спеціальні посилені моделі, які розроблені для людей з надмірною масою тіла. Залежно від серйозності захворювань та травм підбираються певні допоміжні конструкції.
Види ходунків
• Стаціонарні ходунки – при пересуванні переставляється вся конструкція повністю, а навантаження з ніг переноситься на руки. Їх застосовують на початковій стадії реабілітації, коли людині важко утримати баланс. Це стійкі та надійні конструкції, до них зокрема відноситься модель Х-1 Норма-Трейд/Шанс (нерегульована);
• Крокуючі ходунки – використовуються для реабілітації на пізніших стадіях, коли пацієнт досить впевнений у своїх силах. Вони рухаються одночасно з користувачем, відбувається поперемінне переміщення вперед то лівих, то правих ніжок. Дуже зручною є модель Nova B4090, у яких регулюється ширина задніх ніжок, що дозволяє максимально наблизитися до столу, ліжка тощо. Унікальними можна назвати ходунки NOVA В4020, конструкція яких дозволяє легко пересуватися сходами.
• Універсальні ходунки – можуть перемикатися з фіксованого положення до крокуючих, за допомогою засувки (перемикача) можна перевести з одного положення до іншого. Великою популярністю користуються заслужено моделі Gamma GM 919, Gamma GM 915, Gamma GM 913;
• Ходунки на колесах (на передніх ніжках). Пересуватися на них легко, проте висока ймовірність того, що користувач може втратити контроль над рухом та впасти. Їх не можна застосовувати на початкових стадіях реабілітації, а також протипоказані при деяких категоріях травм та захворювань. Серед ходунків на колесах слід відзначити Х-2С на коліщатках Норма-Трейд/Шанс і Gamma GM 912 – моделі, що складаються і регулюються по висоті.
З усього вищесказаного можна дійти невтішного висновку, що визначити які ходунки краще неможливо, оскільки у кожному даному випадку необхідно враховувати індивідуальні анатомічні особливості і фізичні можливості майбутнього пользователя.
На що звернути увагу
Немаловажним фактором, який слід враховувати при виборі, це вага потенційного користувача, можливість регулювання ходунків по висоті. Дуже зручними є складні моделі, вони не займають багато місця під час транспортування та зберігання. Краще, якщо ручки конструкції будуть з м'яких матеріалів, а не із пластику. Коли користувач має якісь захворювання серцево-судинної системи, що викликають підвищене потовиділення, рекомендується вибрати ходунки, в яких ручки виконані з пористих матеріалів. Якщо перед вами стоїть питання, як вибрати ходунки - зверніться до професійних консультантів у спеціалізованому магазині, де вам розкажуть про особливості кожної моделі та при купівлі видадуть гарантію на виріб.