Коли людина прикута до ліжка, їй необхідний як постійний догляд, а й спеціальні засоби профілактики пролежнів. Постійне тривале перебування у нерухомому стані неминуче призводить до розвитку застійних явищ. Звичайно, в зоні ризику опиняються люди похилого віку і пацієнти з серйозними травмами або відновлюються після операцій. Найпершим помічником у такій ситуації стане
протипролежневий матрац, здатний значно спростити життя хворому та полегшити догляд за ним. Коли людина перебуває у нерухомому стані, порушується харчування тканин, відбувається здавлювання певних ділянок і може розвинутись важка інфекція. Як правило, пролежні з'являються, в області сідничних кісток, куприка і крижів. Лікуванням застійних явищ повинен займатися лікар, а про профілактику можуть подбати близькі пацієнти, для цього необхідно правильно підібрати протипролежневий матрац.
Як вибрати протипролежневий матрац
Існує кілька видів протипролежневих систем, кожна з яких має переваги. Ефективним протипролежневим матрацом є модель Invacare Softform Premier. Матрац функціонує як статичний розподільник тиску. Принцип його роботи полягає в унікальній особливості рельєфу його основи, завдяки якій забезпечується комфорт, а також запобігає тертю та сповзанню.
Стільниковий
Матрац протипролежневий пористий за структурою нагадує бджолині стільники. У комірки за допомогою компресора подається повітря та відбувається поперемінна зміна тиску, що активізує приплив крові до шкірних покривів, запобігаючи появі пролежнів. Їх рекомендують застосовувати для профілактики, а також на початкових стадіях пролежнів (максимум до 2-ї). Комірчасті матраци з компресором працюють безперервно навіть під час сну. До таких моделей відносяться Pro air 200 ADL, OSD U2206402 та OSD easy air pro s2017. На випадок якщо постійна зміна тиску (масаж) завдає дискомфорту, то в деяких моделях, і в OSD easy air pro s2017 зокрема, є функція статичного тиску, що дозволяє зафіксувати комірки в нерухомому положенні. Також у ньому є функція достатнього тиску, що повідомляє, що матрац готовий до використання, а при розгерметизації системи автоматично інформує про це (загоряється індикатор компресора). Коли матрац прийде в непридатність, достатньо купити новий матрац і приєднати його до компресора, що вже є, це дозволяє значно заощадити.
Секційний
Матрац протипролежневий секційний призначений для лікування пролежнів на пізніх стадіях захворювання 3-й і 4-й. Принцип їхньої роботи, такий самий, як і в пористих матраців. Але якщо в пористих моделях зміна тиску відбувається в шаховому порядку, то тут заповнення секцій повітрям відбувається по черзі. Завдяки тому, що в матраці відбувається постійна циркуляція повітря між складовими елементами, а вага користувача розподіляється рівномірно, вдається уникнути неприємних наслідків, які виникають у лежачих хворих. Варто відзначити модель OSD-516K, яка має функцію статичного тиску, що необхідно для людей, яким постійний масаж завдає болючих відчуттів.
Дух
Особливо слід відзначити автономний (енергонезалежний) протипролежневий матрац Roho Prodigy, секційні осередки якого повторюють контури тіла пацієнта. Він дозволяє ефективно боротися з пролежнями 1-ї, 2-ї стадії.
Для людей, які мають захворювання центральної нервової системи, серйозні опікові рани та соматичні захворювання, які супроводжуються тривалим нерухомим становищем, ідеальним варіантом стане протипролежневий матрац Roho (США). Це одна з небагатьох моделей, яка здатна боротися навіть із 4-м ступенем пролежнів. Матрац може витримувати навантаження до 300 кг. Конструкція
ія повітряних осередків, а також унікальний матеріал дозволяє зменшити тертя, попередити виникнення виразок та відмирання тканин.
Протипролежневі матраци забезпечують анатомічно правильне положення тіла. Вони виготовляються з гіпоалергенних матеріалів з мікропорами, завдяки яким здійснюється обдування, шкіра не пріє, виключається поява та поширення інфекцій. Перед покупкою обов'язково слід звернути увагу, на яке навантаження розрахований матрац - це багато інших нюансів ви зможете уточнити у консультанта в спеціалізованому магазині.