Як вибрати протипролежневий матрац
Як вибрати протипролежневий матрац
У наш час протипролежневі системи набули широкого поширення і це недаремно, оскільки вони є дуже ефективним засобом профілактики, а також лікування пролежнів різного ступеня тяжкості. Найбільш поширеними є секційні (балонні) та комірчасті протипролежневі матраци. Принцип роботи цих виробів у тому, що у осередки чи секції відбувається почергове нагнітання повітря з періодичністю (6-12 хвилин, залежно від моделі). Сучасні автоматичні компресори мають низький рівень шуму та енергоспоживання. Завдяки постійній зміні тиску в осередках відбувається масажна дія на м'які тканини користувача і нормалізується кровотік.
Що слід враховувати при виборі матраца
Перед покупкою протипролежневого матраца важливо керуватися такими критеріями:
• Чи є пролежні, якщо є - який ступінь;
• Наскільки обмежена рухливість хворого;
• Вага тіла користувача;
• Який рівень потовиділення хворого;
• Чи зможе витримувати постійний масаж.
З огляду на ці основні фактори, ви зможете вибрати найбільш правильну модель, застосування якої буде максимально комфортною, а головне ефективною.
Види протипролежневих матраців
Матраци для попередження та лікування пролежнів можуть бути статичними та динамічними. У статичних виробів поверхня нерухома, а комірки адаптується до контурів тіла, завдяки чому тиск на тканині знижується. До особливо затребуваних моделей відноситься протипролежневий матрац Roho Prodigy, його незаперечною перевагою є автономний режим роботи, тобто для нього не потрібне зовнішнє джерело живлення. Його можна придбати пацієнтам з 1-м, 2-м ступенем пролежнів. Часто їх рекомендують для людей, які можуть, хоч трохи, рухатися самостійно, але постійно змушені перебувати в лежачому положенні. Для пацієнтів, які мають параліч або через інші захворювання обмежені в русі, частіше набувають динамічних матраців, тобто моделей з компресором.
Комірчасті динамічні протипролежневі матраци
Такі матраци рекомендовані для профілактики, а також лікування пролежневих ран 1-го та 2-го ступеня. Вироби складаються з камер-осередків, які наповнюються повітрям та здуваються у шаховому порядку. Після закінчення 5 - 10 хвилин точки опори змінюються, посилюється кровообіг і здійснюється масаж тканин. Якщо постійна зміна тиску доставляє дискомфорт і хворобливі відчуття, слід купити протипролежневий матрац , що має функцію статичного тиску, при якій осередки фіксуються в одному положенні.
Секційні динамічні протипролежневі матраци
У випадку, коли у людини вже спостерігаються важкі ступені пролежнів (3-я та 4-а), слід набувати секційного матраца. Його конструкція складається з окремих секцій (балонів), розташованих поперечно. Вони здатні витримувати більшу масу тіла пацієнта. Процес масажу відбувається за тим самим принципом, як і в пористих моделей, але наповнення камер відбувається по черзі. Такі вироби є найефективнішими при лікуванні пролежневих ран на пізніх стадіях.
Протипролежневі матраци Roho
В особливо важких випадках, коли хвороба вже запущена і стадія пролежнів досягла 4-го ступеня, найбільш вірним рішенням буде протипролежневий матрац Roho. Він дозволяє рівномірно розподілити тиск, а також знімає піки тиску, що є основним при лікуванні опіків та пролежневих ран. Завдяки його унікальним властивостям кровообіг залишається стабільним та достатнім. Спеціальний матеріал та конструкція повітряних осередків дозволяє зменшити тертя, попередити виникнення виразок, а також відмирання тканин.