+38 (044) 303-95-33

+38 (097) 656-73-33

Пн-Пт 10:00-20:00 Сб-Нд до 18:00

Протипролежневі подушки та їх види

A- A A+
Протипролежневі подушки та їх види
Для людей, які основну частину часу проводять в інвалідному візку, щоб уникнути появи пролежнів, вкрай необхідною буде спеціальна протипролежнева подушка . Це тим, що коли пацієнт неспроможна повноцінно рухатися, відбувається порушення кровообігу і виникають різні застійні явища. Щоб цього не трапилося, необхідно постійно змінювати позу, але оскільки робити це самостійно часто неможливо, а асистенту доводиться прикладати чималі фізичні зусилля, тут і допоможе протипролежнева подушка. Такі вироби відрізняються розмірами, формою та матеріалом, що використовується для їх наповнення. Крім того, при покупці дуже важливо враховувати вагу користувача.
 

Види протипролежневих подушок

1. Поролонові протипролежневі подушки

 
Найбільш доступними за ціною поролонові подушки. Найпростіший можна назвати модель FS 571 – пряма модель, що має непогані амортизуючі властивості. Однак згодом такі вироби можуть просідати під вагою тіла користувача. Тому рекомендується їх періодично змінювати. Ці вироби використовують як засіб профілактики пролежнів. Серед таких поролонових виробів слід відзначити моделі Propad Profile Invacare (висота 3 дюйми), Invacare Propad Original – з високим профілем та двошаровою фігурною подушкою з глибоким профілем Propad Premier Invacare. Завдяки спеціальним виступам знижується тиск та гарантується стійке положення тулуба. За рахунок отворів на основі кожного виступу забезпечується належна циркуляція повітря, що дозволяє знизити ймовірність пітливості. 
 

2. Гелеві протипролежневі подушки

 
Такі вироби здатні рівномірно розподіляти вагу тіла, завдяки тому, що набувають точної форми стегон і сідниць. До їх недоліків можна віднести те, що вони досить важкі, не здатні захистити від вібрації, а у разі пошкодження практично не піддаються ремонту. Але серед таких моделей вигідно виділяється подушка Silflex 100 ADL, оскільки це тришарова сендвіч-конструкція, яка, крім гелевої прокладки, має у своєму складі високоякісний поліуретановий пористий матеріал. Виріб дозволяє зменшити опорний тиск і використовується як терапевтичний допоміжний засіб при лікуванні пацієнтів з пролежнями аж до ІІ стадії. (EPUAP).
 

3. Повітряні протипролежневі подушки

 
Дані подушки складаються з численних осередків, що сполучаються між собою. Після того, як користувач сідає на неї, спеціальним клапаном стравлюється зайве повітря, подушка підлаштовується під анатомічні особливості тіла та зберігає вибрану конфігурацію. Маючи всі переваги гелевих моделей, повітряна подушка значно перевершує їх за своїми амортизаційними властивостями. До найефективніших і найпопулярніших моделей відносяться: Roho Quadtro Select LP –модель з низьким профілем, завдяки якому легше займатися повсякденними справами і пересідати з коляски в машину, в ліжко і т.д. Також популярними є подушки Roho High Profile, високий профіль яких сприяє підтримці хорошого тиску повітря, що сприяє загоєнню ран. Подушка Roho Low Profile з низьким профілем є одним із найбільш ефективних способів лікування пролежневих ран навіть на 4 стадії. Чудово зарекомендувала себе і протипролежнева подушка Roho Mosaic, яка забезпечує глибоке занурення, а унікальний матеріал та будова повітряних осередків здатні зменшити тертя, а також нормалізувати кровообіг та покращити трофіку тканин.

Коментарі

Залишити коментар

×
Залишіть Ваш номер телефону та вкажіть ім'я. Наші консультанти зв'яжуться з Вами найближчим часом

Відмінити