+38 (044) 303-95-33

+38 (097) 656-73-33

Пн-Пт 10:00-20:00 Сб-Нд до 18:00

Засоби для догляду за пролежнями – застосування, відмінності, поради

A- A A+
Засоби для догляду за пролежнями – застосування, відмінності, поради
Лікування пролежневих ран має ґрунтуватися на двох головних умовах: відновлення нормального припливу крові до пошкодженої ділянки, а також вжиття заходів для відторгнення некротичних тканин та загоєння ранових порожнин. Для цих цілей широко застосовують гідроколоїдні пов'язки, що сприяють швидкому очищенню, а також затягуванню ушкоджень. Дуже ефективним є застосування срібних препаратів. Гідроактивні пов'язки необхідні стимулювання зростання здорових клітин, щоб ті у свою чергу, заповнили ранове поглиблення. Розглянемо найефективніші засоби для догляду за пролежневими ранами .
 

Гідрогелеві пов'язки KiKgel AQUA-GEL

Гель-пов'язка призначена для лікування ран, що погано гояться, трофічних виразок, опіків і всіх видів пошкодження шкіри, в терапії яких бажане вологе середовище. Гідрогелева пов'язка сприяє створенню на рані тонкого шару власних протеїнів людини (у тому числі факторів зростання), що прискорює загоєння ран. 
 

Особливості гідрогелевої пов'язки:

 

дозволяє очистити рану від гнійних виділень, рахунок абсорбції пов'язкою, і навіть видаленням під час її зміни;
є бар'єром для бактерій ззовні;
забезпечує доступ кисню до рани;
забезпечує швидку грануляцію;
запобігає утворенню гіпертрофічних рубців;
дозволяє легко проникнути ліки до рани, не знімаючи пов'язки;
прискорює загоєння рани.
Під пов'язку не слід накладати мазі чи інші лікарські засоби. Необхідні ліки можна застосовувати на поверхню пов'язки, в основному у вигляді аерозолів та рідин. Гідрогелеві пов'язки рекомендуються для ран, які доставляють сильні болючі відчуття, оскільки гідрогель має охолоджувальну властивість. Вона залишається вологою та прохолодною протягом 48 годин. При виникненні великої кількості виділень показано зміну пов'язки кожні 12 годин. Разом із пов'язкою з рани видаляються виділення, фібрин та некрозна тканина, залишаючи неушкоджену грануляцію.
 

Пов'язка зі сріблом ConvaTec Aquacel Ag

 
Аквасель є антибактеріальною, абсорбуючою пов'язкою, просоченою іонами срібла. Як відомо, срібло має антибактеріальні властивості, створюючи в рані сприятливе середовище для загоєння. Вона абсорбує більшу частину екструдату та бактерій, утворює м'який, прилеглий гель, який точно заповнює рану. Завдяки цьому в рані підтримуватиметься вологе середовище та відбувається видалення некротичних тканин (процес самоочищення рани). Частинки срібла виділяються дозовано, у міру всмоктування рідини, вбиваючи патогенну мікрофлору. Пов'язка із сріблом може залишатися на рані протягом 7 днів, але у разі промокання знімається раніше.
 

Рекомендації щодо застосування:

 

- перед накладанням пов'язки слід очистити місце навколо рани;
- пов'язка має виходити межі рани на 1- 2,5см;
- можна зафіксувати пов'язку згори ще гіпоалергенним пластиром.
 

Гідроколоїдна пов'язка ConvaTec Granuflex (Грануфлекс)

 
Цю пов'язку рекомендують застосовувати для лікування ексудативних хронічних ран. Взаємодіючи з рановим ексудатом гідроколоїдні компоненти пов'язки, утворюють зволожуюче середовище, а це сприяє процесу очищення та загоєння. У про
У процесі «роботи» пов'язки виникає утворення гелю жовтуватого кольору. На зовнішній стороні пов'язки в проекції рани може утворитися міхур, але це є нормальним явищем, тому її не слід знімати. Перші кілька разів при зміні пов'язок рана може здаватися ширшою і глибшою, проте це процес видалення нежиттєздатних тканин. При цьому гель може давати специфічний запах, але не слід сприймати його за гній (якщо відсутня інфекція). Завдяки м'якому, зволожуючому гелю, який формується на поверхні рани, пов'язка видаляється без пошкодження грануляційної тканини, що утворилася. Її немає необхідності міняти щодня, а можна залишати до 7 днів, оскільки максимальна ефективність досягається у процесі постійного носіння.
 

Гель ConvaTec Granugel (Гранугель)

 
Granugel – гель від пролежневих ран має антибактеріальні, загоювальні властивості. Він наноситься прямо на рану. Гель перешкоджає проникненню вірусів та бактерій. У комбінації з гідроколоїдною пов'язкою (Granuflex – "Грануфлекс") останню можна застосовувати довше.
 

Спосіб застосування:

 
- акуратно очистити рану фізіологічним розчином та добре промокнути;
- нанести гель на рану;
- якщо застосовувати з пов'язкою Грануфлекс, то при сповзанні або промоканні пов'язки шар гелю слід оновити. Щоб видалити залишки гелю, промити рану фізіологічним розчином;
- у випадку, коли рана має некротичну поверхню, що розкладається, шар гелю слід оновлювати раз на три дні, а при чистих ранах, що гранулюються, - раз на тиждень.

Коментарі

Залишити коментар

×
Залишіть Ваш номер телефону та вкажіть ім'я. Наші консультанти зв'яжуться з Вами найближчим часом

Відмінити